EMSIL

O nas

Spółka powstała 15 stycznia 1993 roku jako spółka prawa handlowego, zajmująca się produkcją urządzeń elektrycznych i mechanicznych dla kopalń górnictwa węglowego województwa śląskiego. Do roku 1996 działała pod nazwą PHS Sp. z o. o., a następnie zmieniła nazwę na „Przedsiębiorstwo Techniczno Wdrożeniowe „EMSIL” Sp. z o. o.

Działalność firmy stanowi produkcja muf kablowych żywicznych, taśmowych, zimnokurczliwych – dopuszczonych do stosowania w zakładach górniczych bez ograniczeń (spełniających wszelkie wymagania wynikające z prawa górniczego). Produkty są chronione patentami zarejestrowanymi w Urzędzie Patentowym. Aktualnie wprowadziliśmy do naszej oferty, nowej generacji mufy światłowodowe dla wymagających klientów.

Spółka specjalizuje się w łączeniu i naprawach kabli energetycznych i przewodów oponowych na napięcie do 6 kV oraz kabli sygnalizacyjnych i telekomunikacyjnych. Produkowane mufy cechuje wysoki poziom techniczny, a jednocześnie prosty i szybki montaż oraz bardzo duża pewność ruchowa wykonanych połączeń. Wszystkie produkty posiadają stosowne badania i dopuszczenia, w szczególności do warunków górnictwa podziemnego, choć mogą być z powodzeniem stosowane również do łączenia, oraz naprawy różnego typu kabli na powierzchni. W stosunku do innych muf kablowych nasze rozwiązanie pozwalają na naprawę kabli bez konieczności ich rozcinania. Firma zajmuje się także szeroką sprzedażą produktów niezbędnych do łączenia i naprawy kabli elektroenergetycznych, teletechnicznych oraz przewodów oponowych.

Kadra zarządzająca posiada duże doświadczenie wynikające z długoletniej pracy przy naprawach maszyn i urządzeń mechanicznych i elektrycznych w kopalniach węgla kamiennego. Podstawowe produkty firmy pozwalają stwierdzić, że bardzo wysoką jakość można osiągnąć za stosunkowo niewielką cenę.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.